Naujienos

Pažink violončelės anatomiją ir mėgaukis muzika!

Pirmadienis 07 gegužės 2018 11:32

Pažink violon
čelės anatomiją! – skatina ir kviečiaKlaipėdos tarptautinė violončelės akademija (Klaipeda International Cello Academy  arba KIVA). Šių metų birželio 28 d. – liepos 6 dienomis ji pratęs pernai vykusio pirmojo Klaipėdos tarptautinio violončelės festivalio ir konkurso idėjas. Išskirtinio dėmesio ir daugybės teigiamų atgarsių sulaukęs pastarasis renginys tapo vienu didžiausių ir sėkmingiausių Klaipėdos – kultūros sostinės metų įvykių. Siekiant plėtoti violončelės muzikos tradicijas Klaipėdoje ir stiprinti profesinį jaunųjų atlikėjų meistriškumą buvo nutarta surengti tarptautinę violončelės akademiją. Devynias dienas nuo ryto iki vakaro uostamiestis vėl prisipildys nuostabiais violončelės garsais.

Pagrindinis KIVA mokymo programos adresatas – jauni ir talentingi violončelininkai, aukštųjų mokyklų studentai, vyresniųjų klasių moksleiviai. Jiems sudaromos puikios sąlygos tobulėti, keliant savo profesines kompetencijas bei plečiant muzikavimo patirtį. Aktyvūs akademijos dalyviai turės galimybę mokytis pas garsiausius pedagogus, patys muzikuoti violončelių ansambliuose, orkestre ar net dainuoti chore. Patys talentingiausi violončelininkai bus atrinkti soliniams pasirodymams su Klaipėdos kameriniu orkestru.

Akademijos dalyvių amžius – nuo 16 m. iki 30 m., tačiau mokytis galės ir jaunesni vaikai, griežiantys violončelėmis savo malonumui ir nekeliantys aukštų profesinių tikslų. Jiems skiriama Suzuki violončelės laboratorija.

Griežk violončele – judėk pats! Akademijos dalyviai kviečiami kiekvieną dieną pradėti kūrybinėje judesio laboratorijoje, o liepos 3 d. pasirodyti improvizuotoje violončelių ir šokio meno naktyje kartu su DJ bei šiuolaikinio šokio atlikėjais.

Klausyk violončelę – mėgaukis muzika! Plati ir įvairiapusė akademijos koncertinė programa bus įdomi ne tik dalyviams, bet ir plačiajai visuomenei. Jos tikslas yra kurti pozityvią socialinękultūrinę aplinką violončelės muzikos apsuptyje. Koncertai vyks įvairiose Klaipėdos erdvėse, dalis jų bus nemokami. Tarp renginių pirmiausia minėtinas Atidarymo koncertas, įvyksiantis birželio 28 dieną. Jame kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, vadovaujamu violončelininkų sąjūdžio Klaipėdoje iniciatoriaus Mindaugo Bačkaus, pasirodys pripažinti instrumento meistrai. Tai – KIVA pedagogai Bruno Cocset (Prancūzija), Martti Rousi (Suomija), Karine Georgian (Didžioji Britanija) ir praėjusio Klaipėdos tarptautinio violončelės konkurso laureatas Kenta Uno (Austrija).
 
Akademijos baigiamasis renginys vyks liepos 6 dieną ir bus skirtas Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Jame koncertuos violončelininkų ansambliai, orkestras ir choras. Koncerte bus nepamiršta ir tradicija šią ypatingą dieną kartu su visais pasaulio lietuviais atlikti „Tautišką giesmę“. Taip bendrystės jausmą patirs ne tik visi akademjos dalyviai, bet ir koncerto publika.
 
Klaipėdos tarptautinė violončelės akademija kviečia dalyvauti, stebėti ir klausyti!