Klaipėdos tarptautinis violončelės festivalis ir konkursas

Klaipėdos tarptautinis violončelės festivalis ir konkursas

2017 m. gegužės 1–6 dienomis įvairių šalių violončelininkai siūlo pažinti muzikos pasaulį iš skirtingų perspektyvų. Specialus konkursas violončelės atlikėjams – tai galimybė varžytis stebint tarptautinį prestižą pelniusiai komisijai, o festivalis – tai nuo pusryčių iki vėlaus vakaro skambantis miestas, kuriame vyksta koncertai, meistriškumo kursai, dirbtuvės, pranešimai, seminarai, prezentacijos, paroda, kino peržiūra ir susitikimas su režisieriumi, teatro ir šokio spektakliai bei violončelės pleneras šeimoms. Meno šakų įvairovė, glaudus kultūros įstaigų ir meno atstovų bendradarbiavimas bei gausi renginių pasiūla įvairiai publikai pirmąją gegužės savaitę pavertė Klaipėdą violončelės sostine!
 
Kas?
Klaipėdos tarptautinis violončelės festivalis ir konkursas – tai pirmąkart vykstantis Lietuvos kultūros sostinės programos „Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas 2017“ projektas, kurį inicijuoja Klaipėdos miesto savivaldybės koncertinė įstaiga Klaipėdos koncertų salė. Plačiau
 
Kur?
Įvairiose Klaipėdos miesto įstaigose ir viešosiose erdvėse. Plačiau
 
Kada?
2017 m. gegužės 1–6 dienomis nuo pusryčių iki pat vėlyvo vakaro pasinerk į intensyvią muzikos ir meno savaitę. Programa
 
Kodėl?
Ar žinojote, kad Klaipėdoje gimė Lietuvos profesionaliosios violončelės mokykla? Atsižvelgiant į istorinius faktus, 1923-iaisiais metais Klaipėdos muzikos mokykloje buvo įsteigta pirmoji Lietuvoje violončelės atlikimo meno specialybė, kurios tais metais mokė profesoriai iš Vokietijos ir Čekijos. Klaipėda siekia puoselėti profesionaliosios violončelės mokyklos tradiciją ir suburti smalsią prestižinių užsienio ir Lietuvos muzikų, jaunų talentingų atlikėjų bei muzikos gerbėjų bendruomenę.
 
6 dienos
58 renginiai
22 renginių vietos
5 meno šakos (muzika, šokis, teatras, kinas ir dailė)
daugiau nei 300 dalyvių iš 21 pasaulio šalies
 
Visi miesto gyventojai ir svečiai, kurie myli Klaipėdą ir muziką!