Naktis Bach LT

Gegužės 2
1 val.

Renginio laikas: 21.30 val.
Renginio vieta: Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia (Savanorių g. 4)

David Geringas (violončelė, LietuvaVokietija), Mindaugas Bačkus (violončelė), Gleb Pyšniak (violončelė), Rimantas Armonas (violončelė), Marius Urba (violončelė, LietuvaVokietija), Vytautas Sondeckis (violončelė, LietuvaVokietija) 

Programa: Johann Sebastian Bach Siuitos violončelei solo


Johann Sebastian Bach

Siuita violončelei nr. 1, G-dur, BWV 1007
Siuita violončelei nr. 2, d-moll, BWV 1008
Siuita violončelei nr. 3, C-dur, BWV 1009
Siuita violončelei nr. 4, Es-dur, BWV 1010
Siuita violončelei nr. 5, c-moll, BWV 1011
Siuita violončelei nr. 6, D-dur, BWV 1012

Sodrus violončelės tembras ir nepaprasto grožio bei gelmės Johanno Sebastiano Bacho muzika – tai dovana išskirtinės muzikinės patirties ieškantiems melomanams. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje vyksiantis koncertas „Naktis Bach LT“ suburs šešis skirtingų kartų violončelininkus, kuriuos vienija išskirtinis talentas. Jų paruoštuoje programoje skambės J. S. Bacho siuitos violončelei solo. Šeši talentingiausi atlikėjai ir šešios baroko genijaus siuitos...
 
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Garbės daktarą Davidą Geringą pažįsta publika visame pasaulyje. Neabejotinas šiandienos muzikinio elito narys, ypatingai universalus atlikėjas, kurio violončelei paklūsta tiek baroko, tiek šiuolaikinės muzikos šedevrai, pasaulį sužavėjo stilistiniu įvairiapusiškumu, intelektualumu ir išskirtiniu violončelės tembru. Maestro nepamiršta sugrįžti ir į gimtąją Lietuvą, kurios publikai kaskart dovanoja nepamirštamus muzikinius įspūdžius.
 
Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus – vienas intensyviausiai Lietuvoje koncertuojančių violončelininkų. Atlikėjas gilinasi į įvairių stilių ir epochų muziką, o platus muzikinių interesų ratas atsispindi jo interpretaciniame braiže – muziko atlikimai pasižymi drąsa, polėkiu, įtaigia intonacija ir turtinga tembrine ištarme.
 
Glebas Pyšniakas – vienas ryškiausių šalies jaunosios kartos violončelininkų. Atlikėjas yra griežęs prestižinėse salėse, tobulinęsis pas žymiausius šiandienos violončelininkus. Be aktyvios solinės koncertinės veiklos, jis taip pat yra Klaipėdos kamerinio orkestro narys, įvairių muzikos festivalių ir programų iniciatorius bei meno vadovas.
 
Buvęs profesoriaus Davido Geringo studentas, daugybės tarptautinių konkursų laureatas Vytautas Sondeckis 2001 m. JAV klasikinės muzikos radijo stoties KDFC buvo įvertintas kaip vienas iš 30 geriausių jaunųjų pasaulio atlikėjų. Jo įrašas, darytas kartu su D. Geringu ir Lietuvos kameriniu orkestru, pelnė pasaulinį kritikų pripažinimą. V. Sondeckiui nesvetima ir elektroninės muzikos scena – jis prodiusuoja šio stiliaus muziką.
 
Rimantas Armonas – LMTA profesorius, žymios muzikų dinastijos narys, grojantis įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje. Violončelininkas dažnai kviečiamas dalintis savo profesine patirtimi meistriškumo kursų, įvairių seminarų metu, dalyvauti tarptautinių konkursų žiuri.
 
„...Puikus violončelininkas, turintis nepaprastą garsą ir šiltą vibrato...“, – taip apie violončelininką Marių Urbąatsiliepė kritikas Riccardo Chailly. Jaunosios kartos muzikas mokytis griežti pradėjo pas savo tėvą, maestro Mstislavo Rostropovičiaus mokinį.
 
Vėlyvą vakarą po Koplyčios sliautais aidėsianti muzika klausytojus nuteiks prasmingai vakaro meditacijai, pabuvimuii mintyse su Kūrėju, nusiraminimui ir susikaupimui.