Metų laikai

Gegužės 4
1 val. 20 min
10 €

Renginio pradžia: 19.00 val.
Renginio vieta: Klaipėdos kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)

Šokio teatras „Padi Dapi Fish“
Choreografė Agnija Šeiko
Aleksas Mažonas, Benas Šarka, Marius Pinigis, Beata Molytė (šokis)

Klaipėdos violončelių kvartetas: Mindaugas Bačkus, Gleb Pyšniak, Jurgis Karbauskas, Karolis Vaičiulis

Programa: Antonio Vivaldi „Metų laikai“ (versija keturioms violončelėms)Projekto pagrindinė idėja – violončelės muzikos ir šiuolaikinio šokio sintezė. Šokio sričiai atstovaus keturių skirtingų meninių asmenybių – Beatos Molytės, Alekso Mažono, Mariaus Pinigio ir Beno Šarkos – kūryba. Joje susijungs klasikinio baleto, šiuolaikinio šokio, pantomimos, performanso elementai. Intriguos ne tik šio unikalaus projekto šokio, bet ir muzikinė dalis, nes pirmąkart išgirsime naujo ansamblio – Klaipėdos violončelių kvarteto – pasirodymą.
 
Kolektyvo susibūrimo iniciatorius M. Bačkus – vienas intensyviausiai Lietuvoje koncertuojančių violončelininkų, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas, kurio interpretacijose atsispindi susidomėjimas įvairių stilių ir epochų muzika. G. Pyšniakas –  Klaipėdos kamerinio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris , vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos violončelininkų, ne tik intensyviai koncertuojantis, bet ir vadovaujantis įvairiems meno projektams. Jurgis Karbauskas ir Karolis Vaičiulis – Klaipėdos kamerinio orkestro nariai, aktyviai koncertuojantys įvairiose uostamiesčio ir Lietuvos scenose.
 
Taip pat publiką turėtų sudominti kitoks Antonio Vivaldi kūrinio „Metų laikai“ skambesys. Smuikui solo ir orkestrui parašytą opusą atliks keturios violončelės. Žinomas kūrinys bus dekonstruotas pagal choreografines idėjas ir papildytas netikėtais elementais.
 
Menininkų asociacijos „Žuvies akis“ iniciatyva prieš penkerius metus įkurtas šiuolaikinio šokio teatras „Padi Dapi Fish“ išsiskiria tarpdisciplinine kūryba – kolektyvas drąsiai jungia įvairias meno formas ir kultūrinį paveldą. „Padi Dapi Fish“ savo kūrybą jau spėjo pristatyti ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Vokietijoje, Belgijoje, Čekijoje, Norvegijoje, Danijoje, Rusijoje ir Kinijoje. Kolektyvas užsiima ir edukacine veikla.