„Jazz–Cello–Bass“

Gegužės 5
1 val.
6 €

Renginio laikas: 21.30 val.
Renginio vieta: Klubas „Raketa“ (Bangų g. 5A)

Lars Danielsson
(violončelė, kontrabosas, Švedija)

Guarneri cello duet: Vytautas Sondeckis (violončelė, Lietuva–Vokietija), Sven Forsberg (violončelė, Vokietija)

Programa: klasikos ir džazo improvizacijosKai scenoje „susitinka“ klasika ir džiazas, laukia ypatinga muzikinis įvykis. Klubo „Raketa“ scenoje šiuos du skirtingus muzikinius pasaulius apjungs violončelininkas ir kontrabosininkas Larsas Danielssonas bei „Guarneri“ violončelių duetas.
 
Larsas Danielssonas – švedų džiazo scenos pažiba. Jungdamas akademinį išsilavinimą ir aistrą džiazo muzikai, atlikėjas ilgus metus džiugina tiek įdomiomis programomis, tiek išskirtiniu violončelės skambesiu. Muzikas puikiai valdo ne tik violončelę, bet ir kontrabosą. neretai yra vadinamas „vienu paklausiausių kontrabosininkų pasaulyje“. L. Danielssonas yra grojęs su būriu pasaulinio garso žvaigždžių, tarp kurių – Michaelis ir Randy Breckeriai, Johnas Scofieldas, Charlesas Lloydas ir kiti. Kritikai teigia, jog šio atlikėjo „dainuojantis“, šiltas ir ypatingai išdirbtas garsas atpažįstamas iškart.
 
„Guarneri“ violončelių dueto nariai – violončelininkai Vytautas Sondeckis ir Svenas Forsbergas. Vytautas Sondeckis violončelės paslapčių mokytis pradėjo pas savo mamą – žymią  violončelininkę Silviją Sondeckienę. Vėliau muzikas studijavo pas Romaną Armoną, profesorius Anatolijų Nikitiną ir Davidą Geringą. Laimėjęs keletą prestižinių konkursų Ispanijoje, Rusijoje, Naujojoje Zelandijoje, V. Sondeckis ėmė aktyviai koncertuoti visame pasaulyje. 2005–2007 m. muzikas gilinosi ir į dirigavimo meną – jo mokėsi pas profesorių Juozą Domarką.
 
Svenas Forsbergas gimė Upsaloje (Švedija). Stokholmo karališkajame muzikos koledže jis studijavo pas profesorių Gunnarą Norrby, vėliau studijas tęsė Breisgau Freiburgo aukštojoje muzikos mokykloje pas Christopherį Henkelį. Gavęs tarptautinę stipendiją iš Švedijos muzikos akademijos jis turėjo galimybę dalyvauti Pierre'o Fourniero violončelės pamokose Ženevoje. Būdamas vos 22 metų, jis laimėjo poziciją „Suisse Romande“ orkestre, o 1985 m. debiutavo prestižinėję „Wigmore“ salėje Londone, sezoną praleido būdamas „Neues Zürcher” kvarteto nariu.