Festivalio kinas

Gegužės 8
2 val. 01 min.
6.00 €
Renginio laikas: 19.00 val. 
Renginio vieta: Forum Cinemas Klaipėda 
Hilari ir Džeki" 
(1998 m., Jungtinė Karalystė)
Režisierius Anand TuckerFilmas „Hilari ir Džeki“ – tai tragiška pasaulinio garso violončelininkės Jacqueline du Pré istorija, papasakota jos sesers, fleitininkės Hilary du Pré-Finzi.

Sesės Hilari ir Džeki du Pré yra talentingos atlikėjos, kurias nuo vaikystės sieja meilė muzikai. Jų motina pianistė Airisė, siekdama išryškinti stipriausias jų puses, visada skatino jų draugišką konkurenciją. Tačiau tai lėmė, kad seserų draugystę pradėjo graužti noras būti geresne už kitą. Iš pradžių muzikinė karjera geriau sekasi fleitininkei Hilari, bet ilgainiui, dėl savo neįprasto grojimo stiliaus būtent violončelininkė Džeki sulaukia pasaulinės šlovės. Suaugusios seserys sukuria šeimas (Hilari išteka už dirigento Kifferio Finzi, o Džeki – už pianisto Danielio Barenboimo), bet konkurencinę kovą pralaimėjusi Hilari skiria daugiau dėmesio ramiam šeimyniniam gyvenimui, o Džeki toliau visas jėgas atiduoda karjerai. Viskas pasikeičia, kai Džeki sužino, kad nepagydomai serga.

Šis emocionaliai paveikus filmas apie muzikinį talentą ir asmenines tragedijas, kuris buvo pristatytas Venecijos kino festivalyje, aktorėms Emily Watson ir Rachel Griffiths pelnė „Oskaro“ nominacijas.