Festivalio atidarymo „Afterparty“

Gegužės 1
2 val.
6 €

Renginio laikas: 21.30 val.
Renginio vieta: Klubas „Raketa“ (Bangų g. 5A)

„Gintarinis kvartetas“: Vytautas Mikeliūnas (I smuikas), Tadas Dešukas (II smuikas), Tomas Petrikis (altas), Ona Švabauskaitė (violončelė)

Programa: gintarinių instrumentų pristatymas, džiazo improvizacijos Stingo, Joe Zawinulo, Chico Coreos, Lee Morgano ir kt. temomis Festivalio atidarymo „Afterparty“ metu vienintelius pasaulyje gintarinius instrumentus ir jais atliekamą programą pristatys „Gintarinis kvartetas“

Mintis sukurti instrumentus iš gintaro kilo juvelyrui Šarūnui Davainiui, kuris, iš pradžių sutvėręs tik dekoratyvinius modelius, drąsiai žengė toliau ir iš gintaro pagamino instrumentus, kuriais galima groti.

Pirmasis grojantis gintarinis instrumentas buvo smuikas. Vėliau atsirado visas styginių instrumentų kvartetas – du smuikai, altas ir violončelė. Instrumentai gaminami iš natūralaus Baltijos gintaro, atrenkant ir paruošiant tam tikros spalvos ir formos gabaliukus. Tai kruopštus ir ilgas rankų darbas, reikalaujantis įgūdžių ir patirties.

Galimybę prabilti jiems suteikė „Gintarinio kvarteto“ nariai – Lietuvos publikai gerai pažįstami muzikai, nebijantys eksperimentuoti.  Vėlyvą vakarą atlikėjai improvizuos džiazo stiliumi.