“Black Cello Sabath”

Gegužės 6
1 val.
6 €

Renginio pradžia: 21.30 val.
Renginio vieta: Laikrodžių muziejaus kiemelis
(Liepų g. 12)

Melo-M (Latvija)
C-JAM (Estija)

Programa: Rammstein, Kārlis Auzāns, Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman, Will Champion, Matthew Bellamy, Freddie Mercury, Jimmy Page, Robert Plant, Gunnar Graps, Marcus Mumford, Morten Harket, Paul Waaktaar-Savoy, Ray Parker Jr., Joey Tempest, Ozzy Osbourne, Kurt CobainŠios programos pavadinimas – vienas labiausiai intriguojančių viso festivalio programoje. Po juo slepiasi latvių violončelininkų trio „Melo-M“ ir estų violončelių kvarteto „C-JAM“ projektas, kurio programoje pristatoma violončelėmis atliekama pop ir roko muzikos klasika.
 
Trio „Melo-M“  repertuaras labai įvairus – nuo klasikinės ar liaudies muzikos iki „Black Cello Sabbath“ programojeskambėsiančių žymiausių pop ar roko muzikos kūrinių. Kolektyvas pažįstamas ne tik Latvijos, bet ir užsienio publikai – koncertuodami jie apkeliavo didžiąją dalį Europos, du kartus griežė JAV. Įdomu, kad trio vienoje scenoje yra groję tiek su suomių metalo žvaigždėmis „Apocalyptica“, tiek su Latvijos estrados primadona Laima Vaikule ir legendiniu kompozitoriumi Raimondu Paulsu. „Melo-M“ charizmatiškiausia pusė – gebėjimas savo pasirodymuose akademinį išsilavinimą apjungti  su jaunatviška energija ir skirtingų stilių muzikai būdingu polėkiu.
 
„Keturi vyrai, keturios kėdės, keturios violončelės ir muzika, kuri pakeri jausmus“, – taip save pristato violončelių kvartetas C-JAM. Estų kolektyvas susibūrė siekdamas įpūsti naujų vėjų šalies akademinei scenai. Savo pasirodymus jie siekia padaryti maloniais ne tik ausiai, bet ir akiai. Violončelininkų kolektyvo polėkis reiškiasi įdomiais klasikinės ir improvizacinės, roko ar net metalo muzikos deriniais. Jų repertuare deramas vietas užima tiek Johannesas Brahmsas, Richardas Wagneris ar Johannas Straussas, tiek „The Beatles“, „Status Quo“, „Procol Harum“ ar kitų neakademinės scenos legendų sukurta muzika.