Barokinė violončelė

Gegužės 2
1 val. 40 min
10 €

Renginio pradžia: 19:00 val.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36)

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai
Bruno Cocset (barokinė violončelė, Prancūzija) 
Viola de Hoog (barokinė violončelė, Nyderlandai) 
Menno van Delft (klavesinas, Nyderlandai)

Programa: Antonio Vivaldi, Domenico Gabrielli, Giuseppe Maria Jacchini, Arcangelo Corelli, Antonio Caldara, Benedetto Marcello, Leonardo Leo, Francesco GeminianiDomenico Gabrielli – Kanonas dviem violončelėms
Giuseppe Maria Jacchini – Dvi sonatos violončelei ir basso continuo
Arcangelo Corelli – Concerto grosso D-dur, Op. 6 Nr. 1
Antonio Caldara – Sonata Nr. 4 violončelei ir basso continuo
Benedetto Marcello – Sonata Nr. 2, Op. 2 dviem violončelėms ir basso continuo
**
Leonardo Leo – Koncertas violončelei d-moll, L. 60
Antonio Vivaldi – Koncertas violončelei a-moll
Francesco Geminiani – Concerto grosso Nr. 3, op. 3
Antonio Vivaldi – Koncertas dviem violončelėms g-moll, RV 531

Klaipėdos kamerinis orkestras meno vadovo M. Bačkaus iniciatyva kasmet vis daugiau gilinasi į barokinės muzikos atlikimo subtilumus, koncertuodamas su pripažintais šios srities specialistais, semdamasis patirties meistriškumo klasėse. Tad ir šiame koncerte, pasak M. Bačkaus, „su orkestru gros žmonės, kurie savo visą laiką paskyrė barokinės muzikos tyrinėjimams, atlikimo tradicijų kūrimui ir perteikimui“. Tai autoritetingi barokinės violončelės atlikėjai Bruno Cocset, Viola de Hoog bei klavesinininkas Menno van Delft. Skambės mūsuose rečiau girdima barokinė muzika, atliekama autentiškais barokiniais instrumentais, sekant senosios muzikos atlikimo tradicijomis.
 
Bruno Cocsetskambiai vadinamas vienu įtakingiausių mūsų dienų barokinės violončelės meistrų. Gilindamasis į autentišką baroko muzikos atlikimą, jis ypatingai vertinamas už „pamirštų“ kompozitorių muzikos sugrąžinimą į koncertų sales.  B. Cocset žinomas ir kaip muzikologas, pripažintas pedagogas, įkūręs istorinės violončelės klasę Katalonijos aukštojoje muzikos mokykloje. Per savo tarptautinę karjerą jis yra bendradarbiavęs su profesionaliausiais baroko muzikos meno meistrais. 2011 m. jis įkūrė „Vannes“ senosios muzikos institutą.
 
Violončelininkė V. de Hoog tarptautinį pripažinimą pelnė autentiškais senosios muzikos atlikimais. Dvidešimt metų ji keliavo po pasaulį kaip žymaus olandų „Schönbergo“ kvarteto narė. Jos repertuaras, koncertuojant kartu su kameriniais ansambliais, apima muziką nuo XVII a. iki mūsų dienų. Sėkmės tarptautiniu mastu sulaukė jos J. S. Bacho siuitų violončelei atlikimai.
 
Klavesino virtuozas M. van Delftas visame pasaulyje koncertuoja tiek kaip solistas, tiek kaip kamerinių ansamblių narys. Per savo karjerą jis yra vedęs meistriškumo kursus Europoje ir JAV, įrašęs daugybę įrašų radijui ir televizijai, tokioms leidybinėms kompanijoms kaip „Globe“, „Deutsche Harmonia Mundi“, „EMI“, „Channel Classics“.