Baigiamasis festivalio koncertas

Gegužės 6
1 val. 40 min.
10 €

Renginio pradžia: 19.00 val.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
(Šaulių g. 36)

Liepojos simfoninis orkestras

Solistai: David Geringas (LietuvaVokietija), Karine Georgian (ArmėnijaDidžioji Britanija), Boris Andrianov (Rusija)

Dirigentas Modestas Pitrėnas

Programa: Piotr Čaikovskij, Richard Strauss, Edward ElgarPiotr Čaikovskij – „Variacijos rokoko tema“ violončelei ir orkestrui, Op. 33
Edward Elgar – Koncertas violončelei ir orkestrui e-moll, Op. 85
Richard Strauss – Simfoninė poema „Don Kichotas“ violončelei ir orkestrui, Op. 35

Klaipėdos violončelės festivalio baigiamąjį koncertą vainikuos Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino kavalieriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Lietuvos ir Vokietijos violončelininko, pedagogo, dirigento Davido Geringo pasirodymas. Šis muzikas koncertavo su daugeliu pasaulinio lygio orkestrų ir dirigentų. Jo diskografijoje apie 100 kompaktinių plokštelių, tarp jų ir pelniusios garbius apdovanojimus: „Grand Prix du Disque“, „Diapason d‘Or d‘Annee“, Vokietijos Plokštelių kritikų metų premija, „Echo Klassik“ už geriausius kamerinės muzikos įrašus.
Šiam atlikėjui dedikuotas ne vienas šiuolaikinio autoriaus koncertas violončelei. Už lietuvių kompozitorių kūrybos pristatymą pasaulyje D. Geringas įvertintas aukščiausiais Lietuvos apdovanojimais. Profesorius yra Maskvos ir Pekino Centrinės konservatorijų Garbės profesorius bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Garbės daktaras.
 
Violončelininkas Borisas Andrianovas – buvęs D. Geringo studentas, XI Piotro Čaikovskio konkurso trečiosios vietos ir bronzos medalio laimėtojas. Jo biografijoje – ir gausybė kitų prestižinių konkursų laurų. Muzikas yra griežęs kartu su Maskvos Marinskio teatro, Izraelio filharmonijos, Prancūzijos nacionaliniu ir kitais prestižiniais orkestrais, kamerinę muziką atlikęs kartu su Jurijumi Bašmetu, Menahemu Pressleriu, Julijanu Rachlinu ir kitais žymiais menininkais. B. Andrianovas – ne tik puikus atlikėjas, bet ir aktyvus muzikinių projektų iniciatorius. Jis buvo 2008 m. Maskvoje pirmą kartą vykusio violončelės festivalio „Vivacello“ meno vadovas, šiuo metu vadovauja „Star Generation“ projektui, kuruojančiam jaunų atlikėjų karjeras Rusijoje.

Violončelininkė Karine Georgian – viena auksinės Rusijos stygininkų kartos atstovių. Mokytis griežti violončele ji pradėjo pas savo tėvą, vėliau studijas tęsė pas maestro Mstislavą Rostropovičių. K. Georgian laimėjo I vietą ir aukso medalį prestižiniame P. Čaikovskio tarptautiniame konkurse. Po to jos karjera įsibėgėjo – violončelininkė debiutavo su Čikagos simfoniniu orkestru, atlikdama Aramo Chačaturiano „Rapsodijos violončelei“ amerikietiškąją premjerą, kuriai dirigavo pats kompozitorius. 1994 m. ji, pirmą kartą lankydamasi Australijoje, čia griežė Benjamino Britteno „Simfonijos violončelei“ premejrą.
K. Georgian repertuaras apima per 40 koncerto žanro kūrinių, taip pat – gausybę instrumentinės ir kamerinės muzikos. Ypatingą dėmesį menininkė skiria šiuolaikinių autorių kūrybai, yra ne kartą griežusi kompozitorių Alfredo Schnittkes, Sofijos Gubaidulinos, Alexanderio Goehro ir kitų premjeras. Nuo 1980 m. solistė reziduoja Londone, dėsto Šiaurės karališkajame muzikos koledže Mančesteryje, o meistriškumo kursus veda visame pasaulyje.

Modestas Pitrėnas – vienas ryškiausių mūsų šalies dirigentų, įvertintas Lietuvos nacionaline bei Baltijos Asamblėjos meno premijomis. Nuo 2015 m. rudens jis yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas. 2009–2014 m. jis buvo Latvijos nacionalinės operos vyriausiasis dirigentas bei LNOBT dirigentas, 2006–2011 m. – Kauno simfoninio orkestro vyr. dirigentas. Pastaraisiais metais diriguoja Latvijos, Lietuvos teatruose, Varšuvos Didžiajame teatre, Diuseldorfo „Deutsche Oper am Rhein“, Kelno, Helsinkio nacionaliniuose operos teatruose, Maskvos Didžiajame teatre. Sankt Galeno operoje jis dirigavo daugiau kaip 30-ies pavadinimų operos ir baleto spektaklių.

Liepojos simfoninis orkestras yra ilgiausiai veikiantis orkestras Baltijos šalyse, jis buvo suburtas 1881 metais, įsteigus pirmąją filharmoniją. Per eilę metų keitėsi orkestro sudėtis, augo profesinis meistriškumas. Šiandien kolektyvas užima reikšmingą vietą Latvijos kultūriniame gyvenime, pelno aukščiausius nacionalinius muzikos ir įrašų apdovanojimus.
Nuo 2010 metų, kai orkestrui buvo suteiktas nacionalinio kolektyvo statusas, su juo dirbo vyriausiasis dirigentas Atvars Lakstigala.Metų pabaigoje orkestras buvo įvertintas Didžiuoju muzikos  apdovanojimu – aukščiausiu muzikos įvertinimu Latvijoje.                 
Kiekvienais metais orkestras surengia netoli šimto koncertų, dalyvauja įvairiuose festivaliuose Latvijoje ir užsienyje.  Kolektyvas taip pat organizuoja klasikinės muzikos festivalius „Liepojos vasara“ ir „Liepojos žvaigždžių festivalį“.