100 violončelių orkestras

Gegužės 5
1 val. 40 min.
10 €
Renginio pradžia: 19.00 val.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36)

Klaipėdos tarptautinio violončelės konkurso laureatų apdovanojimas ir koncertas

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Dirigentas David Geringas (LietuvaVokietija)

Programa: Joseph Haydn, Georg Friedrich Händel, Piotr Čaikovskij, George Goltermann, Carl Davidov, Arvo Pärt, Arvydas MalcysŠis koncertas visų pirma intriguoja savo maštabiškumu scenoje matysime ir girdėsime net 100 violončelių! Unikalaus sumanymo esmė, pasak M. Bačkaus, tai bendruomenės būrimas, pasireiškiantis  stipria vienybės energetika. Violončelininkai, atvykę iš įvairių pasaulio kraštų, ir violončelės muzikos gerbėjai susitinka Klaipėdoje!
 
Orkestrui diriguos vienas garsiausių šio instrumento atlikėjų ir pedagogų pasaulyje David Geringas. Ypatinga renginio idėja, tikėtina, nepaliks nė vieno abejingo. Juolab kad jo metu taip pat bus paskelbti ir pagerbti Klaipėdos tarptautinio violončelės konkurso laureatai, vyks įkvepiantis jų pasirodymas su Klaipėdos kameriniu orkestru.Trys geriausi D grupės atlikėjai kartu su KKO grieš po vieną Josepho Haydno Koncerto violončelei  C-dur dalį.
 
Tai bus tarsi įžanga į antrąją koncerto dalį – įspūdingo „violončelių orkestro“, vadovaujamo D. Geringo, pasirodymą. Maestro pasaulyje žinomas ne tik kaip violončelininkų elito narys, bet ir puikus dirigentas. Šiame amplua jis reguliariai pasirodo tiek Vokietijos, tiek kitų šalių prestižinėse salėse, yra dirigavęs žymiems pasaulio kolektyvams. Prie dirigento pulto D. Geringas stos vadovauti 100 violončelių  – Lietuvoje toks reiškinys bus stebimas pirmąjį kartą.